Budowa

Jakie zalety mają powietrzne pompy ciepła?

20221214141824 gaa82b6401d783239b8b13493d8eefa7185a53bf66470d0ef2c7a87de1dad660b2175fb1b82ba3b41cd32a52a707c434a93c196e29a32579c9a9736f341695e6a 640.jpg Jakie zalety mają powietrzne pompy ciepła?

Coraz więcej osób dostrzega wady technologii węglowej i gazowej wykorzystywanych do ogrzewania domów oraz wody użytkowej. Spalanie węgla wiąże się z emisją toksycznych związków chemicznych do atmosfery, a te w postaci smogu realnie zagrają zdrowiu mieszkańców miast, miasteczek i wsi. Dla wielu właścicieli nieruchomości czarę goryczy przelał drastyczny wzrost cen w składach węgla, przez co ten sposób ogrzewania domu stał się kompletnie nieefektywny. To zatem najlepszy możliwy moment, by zrezygnować z tradycyjnego pieca na rzecz powietrznej pompy ciepła. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Oszczędności w dłuższej perspektywie

W zależności od rodzaju pompy ciepła – a dokładnie rodzaju dolnego źródła ciepła – cena inwestycji może być bardzo atrakcyjna albo zaporowa. Nie bez powodu w Polsce największą popularnością cieszą się powietrzne pompy ciepła – to właśnie ten typ urządzeń jest najtańszy w montażu. Dodatkowo warto na uwadze mieć fakt, że w zrealizowaniu inwestycji pomóc mogą środki z programów dofinansowania, np. Moje Ciepło, Moje Powietrze czy Mój Prąd. Oznacza to, że raz wyłożone pieniądze na instalację pompy zwrócą się już w ciągu najbliższych kilku lat, w których nie będziesz musiał kupować jeszcze droższego węgla.

Największe zalety powietrznych pomp ciepła

Wybór rodzaju urządzenia to już połowa sukcesu, jednak warto zdecydować się na sprzęt cenionego producenta oraz kompleksowy montaż pompy ciepła w Łodzi bądź innej miejscowości. W cenie obsługi otrzymujesz doradztwo w doborze modelu, prace instalacyjne, ale również serwis powykonawczy. Korzystając na co dzień z powietrznej pompy ciepła, zauważysz liczne korzyści, w tym:

  • wysoką efektywność energetyczną,
  • doskonałą sprawność,
  • ogrzewanie domu w zrównoważony ekologicznie sposób,
  • możliwość ogrzewania nie tylko pomieszczeń, ale też wody użytkowej,
  • możliwość chłodzenia pomieszczeń latem,
  • doskonałą współpracę z grzejnikami ściennymi i ogrzewaniem podłogowym,
  • mniejsze koszty eksploatacji nawet o 45% w porównaniu z kotłem gazowym,
  • intuicyjną obsługę,
  • cichą pracę,
  • brak konieczności ręcznego dokładania opału do pieca, usuwania popiołu i pilnowania czujników temperatury,
  • brak konieczności przeprowadzania przeglądów kominiarskich i czyszczenia komina,
  • czyste powietrze w Twojej okolicy.

Decydując się na montaż powietrznej pompy ciepła, warto skorzystać z obsługi doświadczonego, lokalnego instalatora, który zajmie się doprowadzeniem przewodów elektrycznych, skontroluje pracę urządzenia i układu grzewczego po zakończonych pracach montażowych, jak również przeprowadzi serwis lub ewentualną naprawę nawet kilka lat po realizacji inwestycji. Przekonaj się, że warto raz na zawsze pożegnać się z węglem, by przyszłe pokolenia mogły oddychać świeżym, czystym powietrzem.

Powiązane posty
Budowa

Porównanie materiałów izolacyjnych do domu - styrodur czy styropian Swisspor EPS 100?

Izolacja termiczna to jeden z kluczowych elementów nowoczesnego budownictwa, wpływający na komfort, oszczędność energii i trwałość konstrukcji. Dwa popularne materiały wykorzystywane w…
Budowa

Dlaczego warto wybrać szalunki ścienne do budowy?

Szalunki ścienne to kluczowy element podczas budowy różnorodnych obiektów – od domów jednorodzinnych po bardziej skomplikowane budynki przemysłowe. Wybór odpowiednich szalunków to…
Budowa

Jakie są rury do podłogowego ogrzewania wodnego

Podłogowe ogrzewanie wodne staje się coraz bardziej popularne dzięki swojej efektywności i komfortowi cieplnemu. Jest to system, który polega na cyrkulacji ciepłej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *