Inne

Toaleta z bidetem czy deska myjąca – co wybrać?

toleta z bidetem czy deska Toaleta z bidetem czy deska myjąca – co wybrać?

Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego nowoczesnego rozwiązania do higieny osobistej w łazience może być dla wielu osób wyzwaniem. Toalety z bidetem i deski myjące stanowią dwie popularne opcje, między którymi warto się zastanowić. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy obydwa rozwiązania, porównując ich zalety, wady oraz różnice, aby ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji. Sprawdź więc, co będzie dla Ciebie lepsze!

Toaleta z bidetem – jakie są jej zalety i wady?

Toaleta z bidetem to innowacyjne rozwiązanie, które integruje funkcję mycia z tradycyjną misą sedesową. Wybierając takie urządzenie do swojej łazienki, możesz przede wszystkim liczyć na szereg niebywale praktycznych funkcji. Mowa tutaj jednak nie tylko o myciu z przodu i z tyłu, ale także o podgrzewaniu siedziska czy podświetleniu. Zyskujesz więc niebywały komfort podczas codziennego korzystania z toalety. Do tego masz do dyspozycji niezwykle prestiżowe rozwiązanie, które podniesie poziom luksusu w Twoim wnętrzu.

Toalety z bidetem są dostępne w wielu opcjach do wyboru. Możesz dopasować do swoich potrzeb ich funkcje, ale też wygląd. Jesteś w stanie wybrać model, który najlepiej wpisze się w całą aranżację. Do dyspozycji są zarówno misy stojące, jak i podwieszane.

Wszystkie modele produkowane są z bardzo trwałych i odpornych na zniszczenia materiałów. Masz więc pewność, że posłużą Ci w idealnym stanie przez lata. W przypadku marki Major&Maker wiesz, że wybierasz rozwiązania z oryginalnymi japońskimi komponentami. Będą więc idealnie pełnić swoje funkcje.

Decydując się na toaletę myjącą, musisz jednak liczyć się z pewnymi drobnymi wadami. Przede wszystkim pamiętaj, że po zakupie takiego urządzenia czeka Cię chociaż niewielki remont łazienki. Misę trzeba bowiem zamocować w miejsce klasycznej toalety, a do tego podłączyć do źródła wody oraz zasilania.

Całe rozwiązania są też droższe niż same deski myjące. Mimo to na stronie Major&Maker znajdziesz modele, których ceny oscylują w granicach 5000-6800 zł.

A jak to jest w przypadku desek myjących?

Teraz przejdźmy do desek myjących. Ich niewątpliwie największym atutem jest fakt, iż ich montaż jest mało inwazyjny. Wystarczy bowiem jedynie nałożyć deskę na klasyczną misę, podłączyć do źródła prądu oraz wody i gotowe. Nie musisz martwić się remontem czy skomplikowanymi pracami. Jeśli więc nie chcesz mocno ingerować w swoje wnętrze, taka opcja sprawdzi się idealnie.

Deski myjące są także tańsze niż całe toalety z funkcją bidetu. Ich ceny na stronie wspomnianego już wcześniej producenta wynoszą między 1600 a 1700 zł. Zakup takiego nowoczesnego rozwiązania nie będzie więc mocno nadwyrężać domowego budżetu. Wiele osób decyduje się na ich zakup, aby po prostu przetestować takie rozwiązanie u siebie. Za niższą kwotę jesteś w stanie dokładnie sprawdzić funkcje i to, jak sprawdzają się u Ciebie.

Jeśli chodzi o funkcjonalność desek myjących, z pewnością opcje będą nieco bardziej okrojone niż w przypadku całych toalet z bidetem. Mimo to masz do dyspozycji te najważniejsze funkcje, a więc mycie z przodu i z tyłu, suszenie, regulację położenia dyszy, wybór temperatury wody czy powietrza, a także możliwość zaprogramowania własnego trybu. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że funkcjonalność inteligentnych toalet jest nieco wyższa.

Przed zakupem deski myjącej musisz także upewnić się, czy dany model będzie pasował do Twojej klasycznej misy sedesowej. Przy każdym modelu znajdziesz jednak dokładne wymiary, dlatego nie powinieneś mieć większych problemów ze wskazaniem odpowiedniego rozwiązania.

Toaleta z bidetem czy deska myjąca – co sprawdzi się więc lepiej?

Co zatem sprawdzi się lepiej – toaleta z bidetem czy deska myjąca? To zależy!

Toaleta z bidetem z pewnością oferuje bardziej zintegrowane rozwiązanie, gdzie funkcja mycia jest częścią samej toalety. Bywa to więc nieco wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Z kolei deska myjąca to dodatkowy element, który można zainstalować na istniejącej toalecie. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie przy wyłącznie lekkiej modernizacji istniejącej łazienki.

Toaleta z bidetem ma też przeważnie szerszy zakres funkcji. Deska myjąca zazwyczaj oferuje podstawowe udogodnienia. Wpływa to jednak dość mocno na koszty. Toaleta jest droższa i może wymagać profesjonalnej instalacji, szczególnie jeśli nie ma wcześniejszej infrastruktury pod takie rozwiązanie. Z kolei deska myjąca jest tańszą opcją, łatwiejszą do zainstalowania i może być alternatywą dla osób, które chcą cieszyć się funkcją bidetu bez konieczności wymiany całej toalety.

Deski są dobrym wyjściem, jeśli nie jesteś do końca przekonany, czy takie nowoczesne rozwiązania są dla Ciebie. Będziesz mógł niższym kosztem sprawdzić, jak takie urządzenie spisuje się na co dzień, by być może w przyszłości kupić już całą toaletę.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, zawsze będziesz mógł jednak cieszyć się wyjątkowym komfortem oraz świeżością i czystością na co dzień. Zadbasz o swoje zdrowie, a przy okazji także o środowisko, minimalizując zużycie papieru toaletowego.

Wybór między toaletą z bidetem a deską myjącą zależy od preferencji osobistych, wielkości budżetu oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Ważne jest dokładne przeanalizowanie wszystkich za i przeciw, aby wybrać rozwiązanie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Źródło zdjęcia głównego: oficjalna strona producenta Major&Maker.

Powiązane posty
MebleInne

Jak odnawiać meble drewniane? Praktyczne porady i triki

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak tchnąć nowe życie w stare, drewniane meble, które z biegiem lat straciły swój blask? Renowacja mebli drewnianych…
Inne

Projektowanie systemów monitoringu

Współczesne technologie monitoringu to nie tylko narzędzia zapewniające bezpieczeństwo, ale także sposób na kontrolę i zarządzanie przestrzeniami prywatnymi oraz publicznymi. Odpowiednie zaprojektowanie…
Inne

Zawór zwrotny i izolator przepływów zwrotnych w systemie wodnym

System wodociągowy może być narażony na zanieczyszczenia i skażenie, gdy zostanie wymuszony przepływ wody w przeciwnym kierunku do normalnego. W takiej sytuacji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *